slide001

Paní Jana

S paní Janou se znám už ze školních lavic. Velmi dobře se nám spolu začalo spolupracovat, protože na začátku nebyla vědomá nedůvěra.

Proč vědomá? Sami to jistě znáte. Když jdete k někomu koho neznáte, tak mu asi moc nevěříte. Záleží na prvním dojmu – to je vizáž a potom na projevu těla a slov. Jak vás jistě napadlo, kde je vědomí je i podvědomí. A to je ta druhá část, o které klient neví.

Naše tělo je velmi chytré. Rychle si zvykne na zlozvyky a už si v nich „lebedí“ – tedy dočasně. Zlozvyky vznikají nevědomky. Například: nás může někdo kritizovat a neustále srážet sebevědomí. Co udělá tělo? Začne se třeba hrbit. Pak nás na to začne někdo, komu nejsme lhostejní upozorňovat. Potom přijde fyzický problém. Záleží na vás, jak dlouho problém necháte. Zda navštívíte lékaře a potažmo skončíte na kapačkách. A nebo vyhledáte maséra. Zkušený masér umí tělo číst.

První návštěva já říkám „zvykací“. Moje ruce a klientovo tělo si na sebe musí zvyknout = podvědomá důvěra. Ale ani tady ještě není úplně vyhráno. Naše tělo se jen tak lehce svých zlozvyků nevzdá. Problém nevznikl ze dne na den, a proto se ho ani po jedné návštěvě nehodlá vzdát.

Janička je mojí klientkou 7 let. V současné době jsme přešly na lymfatické masáže. Obě dvě máme radost. Janička z toho, že otoky pomalu mizí a jí se uleví. A já z toho, že jí můžu pomoci a ještě mládne.

Jak funguje lymfatická masáž? Lymfa se nachází v celém našem těle. Je hluboký mízní systém a povrchový. Masér pracuje z podkožím a kůží. Velmi jemně a pomalu provádí tahy a sleduje tok lymfy. Masáž se provádí z periferie do centra. Vyhledávaná je hlavně u otoků, který způsobuje nahromaděná míza. A z hlediska kosmetického oddaluje proces stárnutí, vrásky, očista organismu, imunita a u migrén.