Eva Hrazdírová tělové svíce Masáže Moravská Třebová

Tělové svíce

Ve své nabídce masáží mám tělové svíce. Někdo kdo se o masáže zajímá ví, jak fungují a k čemu slouží. Vám ostatním je představím.

Trocha historie tělové svíce

 Už Keltové je používali. Ne v takové podobě jaké je známe dnes. Oni využívali léčebných účinků kůry stromů, kterou zapálili a přiložili na nemocné místo.
Tělové svíce se vyrábí z plátna, které je napuštěné voskem. Mohou být i voňavé, ale vůně v tomto případě nehraje žádnou podstatnou roli. Svíce má kónický tvar a je dutá. Na širším konci se zapálí a nehořlavý užší konec se přiloží na postižené místo. Fungují na principu podtlaku. To znamená, že po celou dobu se musí držet na těle ošetřovaného člověka, aby se do ní nedostal vzduch.

K čemu jsou vhodné a kdy ne?

K detoxikaci těla, na rozproudění lymfy, na otoky, migrény, cysty, po úrazu, bolesti kloubů a páteře, na odhlenění, zlepšení trávení a v neposlední řadě rovněž na uvolnění stresu a odstranění negativních emocí z těla.

Nic není 100% ní, tudíž mají i svá omezení. Jako jsou: akutní záněty, těhotenství,štítná žláza, příliš vysoký nebo kolísavý krevní tlak, horečky, hemeroidy, nádorová onemocnění,lupenka, velké kožní ekzémy, bolesti hlavy neznámého původu.

Doplněk k masážím

Tělové svíce používám na doplnění masáže. Stále dávám přednost dotyku člověka. Výhodou je, že si je může klient koupit a pokračovat v terapii doma sám.
Tělové svíce aplikace

Tělové svíce aplikace

Práce se svíčkami je jednoduchá. Je vhodné před svíčkováním vypít alespoň 2dcl vody a po svíčkování rovněž doplňovat tekutiny. Nachystám si sklenici s vodou, do které potom hořící svíci vložím. Ošetřovaný člověk leží uvolněný. Pod místo aplikace dám gázu pro případ, že by vosk stekl – prevence popálení.

Kde se tělové svíce aplikují?

Jedno z nejvhodnějších míst je pupek. Jak z hlediska lymfatického systému, protože je tu velké množství lymfy, tak z hlediska problémů při zažívání. Dalším místem je oblast nad kořenem nosu, uši, hrudník, oblast na zádech – křížová oblast. Dále se přikládají přímo na místa postižená úrazem.
U hořící svíčky je nutná maximální pozornost – práce s ohněm, udržení podtlaku ve svíčce, kontrola barvy plamenů a kolik plamenů ze svíčky vychází.Zaměřením se na ni rovněž podporuje léčení – meditace.
Po aplikaci bývá ošetřovaný hodně unavený, proto doporučuji pít doma čistou vodu nebo bylinkové čaje a klid. Jak mi říkají mí zákazníci – únava je příjemná.
Přijďte i vy a vyzkoušejte jednoduchou metodu, která dokáže zázraky. Ráda Vás uvedu do pohody a relaxace. Zavolejte mi na tel. 776 291 417  a objednejte si svojí dávku pohody.