slide001

Paní Eva

Paní Eva​,​ ke mně dochází už 3 roky na masáž. Přišla na doporučení svojí kadeřnice. Jak se říká, pokud se chceš něco dovědět, dovíš se to u kadeřnice (to platí pro ženy). Než se rozhodla ke mně chodit, navštěvovala asi 1x za 1/2 roku rehabilitačního lékaře. Každý klient přijde s bolestmi zad. Naše páteř tvoří opěrnou soustavu celého těla. Na páteř se upínají svaly a v meziobratlových prostorech vystupují nervy. Z tohoto důvodu je naše páteř velmi citlivá na změny.

Přibližně po 1/2 roce se Evička, rozhodla vyzkoušet celotělovou masáž. Byla nadšená, jak se jí ještě ulevilo. Naše „práce“ pokračovala ve střídání masáží zad a celotělové masáži.

Jak nás na kurzu učili při masírování má mít klient klid, relaxovat, maximálně poslouchat relaxační hudbu. Paní Eva je velmi komunikativní a zvídavý typ. My si u masáže povídáme o tom, jak je naše tělo moudré. Ano moudré. Než objevíme nebo si připustíme problém, tělo už reaguje a naše nedostatky kompenzuje. Jak už jsem výše uvedla z meziobratlových prostorů vychází nervy. Z mozku dostanou příkaz, kde je potřeba v těle něco upravit a šup po nervech vedou příkaz k cílenému orgánu, svalu či žláze, co je třeba udělat.Zpočátku to tělo zvládá samo. Později je nutná pomoc zdravotní.

Paní Eva zvolila prevenci. Pravidelnými docházkami si udržuje svoje tělo masážemi, cvičením a jídelníčkem. Znáte to, kapička ke kapičce a pohár se pomalu plní. Jde o to, abychom se v našem těle cítili jako v chrámu. „Naše tělo je obal naší duše“.

Máte-li dotaz, volejte: t.č. 776 291 417