Eva masáže cvičení pánevního dna

Cvičení pánevního dna

Mojí klientelou jsou převážně ženy. Mládí na svých masážích nikomu nevrátím, ale ke zdravému duchu v těle můžu pomoci.

Únik moči

Některé klientky si rády povídají a tak se mimo jiné i dozvím, že mají problém s únikem moči. Je to velmi nepříjemná a choulostivá záležitost. V televizi běží spoustu reklam na vložky a potravinové doplňky. Já jim k tomu přidávám ještě jednu radu. A to je cvičení pánevního dna. Tato technika se dá využít kdekoliv. A tudíž naše oblíbené „nemám čas“ = výmluva. Jde o jednoduché podsazení pánve se správným zapojením svalů.

A věříte, že při jednom úklidu jsem našla letáček z roku 1967, vydané tehdejším ministerstvem zdravotnictvím pro porodní oddělení? Dával se ženám po porodu, aby si doma cvičily pánevní dno, právě jako prevence inkontinence. Porodem se oslabí svaly pánevního dna, které je nutné následně posilovat. Mezi tyto svaly patří: sval sedací, kyčelní, velký sval hýžďový, svaly hráze, konečníku.

 

Co dalšího cvičení přemůže

 

Posilování pánevního dna kromě výše uvedené indikace má ještě další efekt. Zpevní se stěna vagíny – tím se stane pružnější. U starších žen se může odstranit nebo zmírnit propad dělohy. Další efektem je prevence hemeroidů nebo aspoň jejich zmenšení. S části působí na sliznici tlustého střeva, a proto může snižovat riziko zánětu.

S posledních dvou jmenovaných indikací, to není jen pro ženy. Co říkáte?
Máte-li dotaz, volejte na telefon: 776 291 417 nebo se ke mě rovnou objednejte.