Masáže Moravská Třebová Eva Hrazdírová

Aromaterapie

Jak již sám název napovídá, jde o voňavou masáž k jejíž práci je nutný éterický a nosný olej. Používám výrobky značky „Nobilis Tilia“ nebo z „Aromaterapie Karel Hadek.“​​​​​
 

Co to vlastně éterický olej je?

 
Rovněž se můžete setkat i s názvem esenciální olej. Dá se říci, že jde o přírodu v kapce. Jedná se o čistý, koncentrovaný výtažek z rostliny, byliny, květiny, plodu, bobulí, stonků, pryskyřice či listu. Aby se dosáhlo co možná největšího užitku z přírody, využívají se šetrné extrakční metody. To samé platí i pro nosné nebo-li základní oleje, ve kterých se éterické oleje ředí.
 

Jak aromaterapeutická masáž působí?

 
Ovlivňuje tělo i psychiku. Pracuje se se svaly, podkožím, energií a meridiány. Principem je hluboké uvolnění. Projevuje se ve snížení tepu a není ani od věci pokud klient usne.
 
Vůni člověk vnímá nosem, která se přenáší do limbického systému, též nazývaného rhinencefalon. Je to nejstarší část mozku mající vztah k instinktům sloužícím k zachování jedince i rodu. Odtud přichází informace voní x nevoní.
 

Na základě čeho se vybírá esence

 
Po krátkém úvodním rozhovoru namíchám kompozici, dám klientovi přičichnout a pokud nemá námitek začnu masírovat. Masáž je pomalá s přesně vedoucími tahy. Jakmile se ošetřovaný uvede do klidové fáze, začnu s větším přítlakem, abych bolestivá místa rozmasírovala. V tomto popřípadě používám tlak na zatvrdlinu, která se vyskytuje podél svalového vlákna. Tady klient vnímá bolest.
 
Musí to být, jak říkám: „příjemná bolest.“ Závěr masáže končím téměř hlazením. Opět se jedná
o jemné dotyky. Technikou masáže je prokrvení svalů, rozhýbání lymfy a plynulý tok energie.
 

Po masáži

 
Po masáži doporučuji hodně pít vodu nebo bylinkové čaje z důvodu vyplavení toxinů z těla. Dále doporučuji neprovádět namáhavou práci, pokud možno žádný alkohol, těžké jídlo, vyhnout se psychickému stresu a oleje nechat dostatečně dlouho působit.
 
Zpočátku nemusí být úleva viditelná, ale pravidelným ošetřováním by se měl fyzický stav člověka zlepšovat. Cílem masáže je najít vhodnou kombinaci olejů, obnovit eliminační procesy a zvýšit obranyschopnost těla.
 

 Jak často chodit na masáž?

 

Dle svého uvážení. Tady hraje roli několik faktorů. Čas, zda jde o akutní či chronický problém a v neposlední řadě i finance. Důležitá je pravidelnost!
 
Obecné pravidlo však je: chronické potíže 1x za měsíc, celotělová masáž
                                          akutní potíže i vícekrát do týdne, kratší masáž
 
 A kdy se na tu svojí aromatickou masáž objednáte vy? Zarezervujte si svojí hýčkací masáž na tel.  776 291 417